Výběr štěněte pro Vás

Ještě před tím, než se domluvíme na odběru štěněte z naší chovatelské stanice, potřebujeme o Vaší rodině vědět spoustu informací. Její dynamiku, životní tempo, četnost cestování a podobně. Na základě těchto poznatků Vám vybereme to správné štěně, které bude ve Vaší rodině šťastné a vy spokojeni se štěnětem. To znamená, že u nás si štěně nevybíráte podle vzhledu, ale je Vám vybráno podle vlastností štěněte odpovídající životnímu tempu a stylu Vaší rodiny. Samozřejmě se budeme snažit vyhovět Vašim požadavkům, ale vzhled není pro nás prioritou pro umístění štěněte do rodiny.

Již po narození štěňat je každé z nich velmi bedlivě pozorováno a už v tomto období začíná párování rodina – štěně. V 6-7 týdnech věku štěněte je prováděno testování temperamentu nezávislou osobou. Osobně toto testování nemohu provádět, protože štěňata mě znají a výsledky by nebyly objektivní. Ze zkušeností vím, že testy většinou potvrzují jen výsledky, které již znám pozorováním štěňat od jejich narození. Výsledky testu jsou zapsány do tabulky, která je pečlivě analyzována s dynamikou rodiny, kde by štěně mělo v budoucnu žít.

Tímto způsobem vybíráme to pravé štěně pro Vaši rodinu. Tím, že se snažíme spárovat rodinu s tím správným štěnětem, jsme schopni zajistit úspěšnost našeho chovatelského programu.

Některé rodiny nám sdělují své představy o štěněti co se týče barvy nebo pohlaví, jiné nemají vůbec žádné požadavky. Snažíme se Vaše přání při výběru zohlednit, ale může se také stát, že žádné štěně vhodné k dynamice Vaší rodiny nebude Vašim požadavkům odpovídat. V takovém případě Vašim přáním nemůžeme vyhovět. Čím budete otevřenější při výběru vhodného štěněte, tím bude volba jednodušší a širší.