ALFA-Europe

ALFA-Europe

Unikátní kynologický koncept nadace ALFA-Europe:

Obrovské množství chovatelů kříží různé typy pudlů s labradory a štěňata vydávají za australského labradoodla. Samozřejmě tito kříženci nejsou původními australskými labradoodly. Více o vývoji plemene si můžete přečíst na těchto webových stránkách v Historii plemene.

Spousta chovatelů australského labradoodla bylo zapsáno v různých organizacích a spolcích, kde každá  měla svůj vlastní registr, databázi a filozofii. Tyto skutečnosti pak způsobovaly zmatky pro kupující štěněte, kteří chtěli záruky o autentičnosti australského labradoodla.

ALFA-Europe velmi silně dbá na to, aby kupující mohl získat co největší záruku kvality AES australského labradoodla. To vedlo ke vzniku tohoto kynologického konceptu.

ALFA-Europe je fondem, který byl vytvořen v roce 2009 a prokázal, že je možné mít dokonalý transparentní registrační systém chovných psů a jejich potomků. Dodržováním přísného chovatelského řádu a registračního řádu ALFA-Europe vytvořila optimální podmínky pro sledování:

  • chovatele a jeho chovatelského programu
  • registraci chovných psů a jejich potomků
  • zdravotní problémy

Náš koncept je postaven na třech pilířích:

  1. zavedení systému registrace na základě provedených profilů DNA a ověření rodičovství každého štěněte. To znemožňuje spáchání podvodu a zajišťuje kupujícím 100% záruku, že štěně je potomkem rodičů registrovaných a ověřených u ALFA-Europe. Systém je založen na filozofii důvěra je dobrá, ale kontrola je lepší.
  2. realizací etického kodexu a povinného chovatelského řádu při registraci do ALFA-Europe, není chovateli umožněn jiný chovatelský program (vypadající jako australský labradoodl), jako ochrana kupujícího před nepoctivými chovateli, kteří vydávají jiné křížence za AES australského labradoodla. Realizací tohoto důležitého pravidla chovatel ukazuje svou serióznost vúči kupujícímu štěněte. Rozpoznat seriózního chovatele můžete dle registračního loga, které pak můžete najít na stránkách ALFA-Europe ( viz níže).
  3. Pro udržení kontroly nad chovatelským programem chovatele jsou všechny testy DNA objednány přes ALFA-Europe. To znamená, že každý výsledek testu DNA dorazí do ALFA-Europe jako první. Výsledky testů budou zahrnuty do databáze a potvrzení společně s rodokmenem (vydané ALFA-Europe) budou zaslány chovateli. Chovatel předává původní osvědčení společně s rodokmenem ALFA-Europe kupujícímu štěněte. Tím získá kupující 100% jistotu o původu štěněte.

Registrace autentického australského labradoodla:

Australský labradoodle, který je registrován u ALFA-Europe, stejně jako jejich potomci vybraní pro chov budou zahrnuti do ALFA-Europe plemenné knihy. Ti jsou považováni jako autentický australský labradoodl – AES australský labradoodl. Jejich potomci budou registrováni pod jejich registračním číslem vrhu. Chovatelé australského labradoodla, kteří chovají s původními osvědčenými chovnými liniemi jsou vyzváni, aby své psy zaregistrovali. To je podmínkou pro registraci u ALFA-Europe. Přesné registrační podmínky najdete na stránkách alfa-europe.org v sekci registračních procedur.

Náš etický kodex:

Pokud chce chovatel zapsat své psy do ALFA-Europe, je povinen nejprve podepsat etický kodex. Náš etický kodex není jen slib bez angažmá. V případě porušení chovných pravidel ALFA-Europe podnikne potřebné disciplinární kroky.

Naše registrační logo:

Od počátku dubna 2009 bylo každému AES australskému labradoodlovi přiděleno registrační logo, které musí chovatel umístit na webových stránkách nebo vedle fotky registrovaného psa. Kliknutím na toto logo budete automaticky přesměrováni na příslušnou registrační stránku psa registrovaného u ALFA-Europe. Tak si jednoduše můžete ověřit původ chovného psa. Pokud registrační číslo nemůžete v naši databázi najít, jedná se pravděpodobně o podvod. Pokud hledáte AES australského labradoodla, je nejbezpečnější jej hledat přímo v našem seznamu chovatelů.

O zdravotním stavu AES australského labradoodla:

Stejně jako lidé i psi mohou trpět chorobami. ALFA-Europe vyvinula jednoduchý a spolehlivý způsob, jak udržet chovnou populaci zdravou, jak je to jen možné. Kromě přísných veterinárních požadavků (jedná z podmínek pro registraci psa) je nutné periodické osvědčení o zdravotní nezávadnosti pro chovnou licenci chovného psa. Spolu s chovným certifikátem musí chovatel předložit platné zdravotní potvrzení chovného psa/ feny. V tomto případě je téměř nemožné chovat s nemocnými psy.