Mikročip

Všechna štěňata australského labradoodla jsou před odchodem z naší chovatelské stanice Shaggy Hearts Australian Labradoodle vybavena mikročipem a evropským pasem. To je nejbezpečnější opatření pro identifikaci zvířat.

Mikročip je pasivní zařízení, kde aktivací rádiových vln je možno přečíst identifikační údaje zapsané v mikročipu. Tyto informace se získávají pomocí speciální čtečky. V mikročipu je naprogramované 15-ti místné identifikační číslo. Čip měří přibližně 9 x 1.5 mm a je uzavřen do skleněné kapsle (cca. velikost zrnka rýže). Ta se pak zavede pod kůži zvířete. Tato jedinečná identifikace neztrácí svou hodnotu v průběhu let, jako k tomu dochází u identifikačního tetování zvířete.
Vodítka, ploty, zavřené dveře a podobně se můžou jevit jako dostatečná ochrana proti útěku nebo odcizení zvířete, ale nehody se stávají…
Je pravdou, že nikde neexistuje 100% záruka, že tento způsob identifikace bude fungovat u všech případů. Ale přesto technologie mikročipu násobně zvyšuje šanci na návrat Vašeho ztraceného pejska domů.