Barvy srsti

Barvy srsti australského labradoodla

Křídová

Křídová je srst bílé až křídově bílé barvy. Pigment nosu může být černý nebo růžový.

 

 

 

Krémová

Krémová je srst krémové barvy občas tónována do meruňkovo-zlaté barvy. Všechny odchylky jsou akceptovatelné. Pigment nosu může být růžový nebo černý.

 

 

Zlatá – meruňková

Srst zlatá nebo taky meruňková má barvu dužiny rozpůlené meruňky, která přechází v různé zlaté odstíny. Zlatá srst by neměla mít světlejší kořen než konec vlákna a měla by být zbarvena stejnoměrně po celém těle. Pigment nosu je černý.

 

Karamelová

Karamelová barva přechází ze zlaté přes sytě červenou až do karamelové. Odstín by měl být na celém těle stejný. Pigment nosu je růžový.

 

 

Červená

Červená srst má ostře červený odstín. Skutečná červená srst nemůže být u kořene světlejší než na konci. Červený odstín může světlat s věkem psa. Pigment nosu je černý.

 

 

Černá

Černá barva by měla být čistá bez jiných barevných odstínů. Pigment nosu je černý.

 

 

 

Střábrná

Stříbrná se může pohybovat v odstínech od velmi lehké cínové barvy až po barvu dřevěného uhlí. Výhodou je jednotná barva srsti, ale přijatelné je i vrstvení barev. Stříbrní psi se rodí černí a srst se vybarvuje věkem (obvykle během 1-3 let). Pigment nosu je černý.

 

Modrá

Modrá by měla být tmavá až středně kouřové modré barvy. Modří psi se rodí černí, ale mají modrošedý pigment kůže. Barva srsti se vybarví věkem (obvykle do 1-3 let) a dospělý pes by měl mít rovnoměrný odstín barvy po celém těle. Pigment nosu by měl být modrošedý.

 

Čokoládová

Čokoládová srst by měla být sytě tmavě hnědá. Skutečná čokoládová štěňata se rodí téměř černá a po celý život jejich srst zůstává tmavě hnědá. Pigment nosu se podobá odstínu srsti. Čokoládová barva je velmi vzácná.

 

Kávová

Kávová srst se vyskytuje v mnoha odstínech od mléčně čokoládové až po štříbrně béžovou srst. Barva se rozvíjí v prvních třech letech. Pigment nosu je růžový nebo se přizpůsobí barvě srsti.

 

 

Levandulová

Levandulová srst má kouřově levandulovou barvu přecházející do růžových a lila odstínů. Psi se srstí barvy levandule se rodí hnědí a barvu získávají během prvních třech let. Pigment nosu je růžový nebo se přizpůsobí barvě srsti. Patří mezi vzácné barvy.

 

Pergamenová

Pergamenová barva srsti je krémově-béžovo-hnědá barva připomínající kávu s mlékem. Psi s pergamenovou barvou srsti se rodí čokoládové barvy a během prvních třech let se jejich barva mění. Starší psi mohou být zaměněni s tmavě krémovou nebo kouřově krémovou barvou srsti. Pigment nosu je růžový. Patří mezi vzácné barvy.

Parti

Parti srst je z více než 50% bílá se skvrnami jiné, výše uvedené barvy. Hlava může být jiné barvy, ale s bílým čumákem, bílou lysinkou nebo jejich kombinací. Symetrie je výhodou. Celé záda nebo jen část zad jiné barvy je akceptovatelné, pokud nepřesahují barevný podíl, ale nejsou výhodou. Tečkování v bílé srsti je možné, ale není preferováno. Pigment nosu koresponduje s menšinovou barvou, tak jak je výše uvedeno.

Phantom

Phantom má základní barvu doplněnou ostře ohraničenými znaky další barvy nad očima, na stranách tlamy, na krku a hrudi nebo na bradě a hrudi ve tvaru motýla. Dále pak na všech čtyřech nohách, chodidlech a pod ocasem. Barva phantom bez jasně definovaných čelních znaků nebo pokud je celá hlava další barvy, je akceptována, pokud ostatní znaky zůstanou zachovány. Kombinace jakýchkoliv povolených barev jsou povoleny. Pigment nosu by měl být přizpůsoben základní barvě srsti. Srst musí mít méně než 50% bílé barvy, druhá barva může být kterákoli z povolených barev.

Abstraktní

Abstraktní barva srsti je míň než 50% bílé srsti, přičemž zbývající procento je jiná povolená barva srsti. Pigment nosu je určen převládající barvou srsti.

 

 

Sobolí

Sobolí barva srsti se vyznačuje černou špičkou chlupu na pozadí jakékoli jiné povolené barvy. Není určen žádný konkrétní vzor podle kterého by byl vzhled hodnocen. Pigment nosu je určen podle zadní barvy srsti.

 

Žíhaná

Žíhaný typ srsti by měl mít rovnoměrně kompozitně rozděleny barevy s vrstvením černé barvy a v krajích pak s barvou světlejší. Obvykle jsou to barvy křídově-krémová, zlato-červená, kávově-levandulově-pergamenová nebo stříbrná. Výsledný vzor je pruhovaný – tygří.

 

Vzorovaná

Pes, který zjevně vykazuje více než jeden z přijatelných barevných vzorů. Například phantom s dalšími ostře ohraničenými znaky na srsti apod.