Zdravotní požadavky

Zdravotní požadavky ALFA-Europe

Stejně jako lidé, mohou i psi trpět chorobami. Vzhledem k existenci některých dědičných onemocnění mateřských plemen (plemena, ze kterých AES australský labradoodle pochází) učinila ALFA-Europe některé testy povinné. Všechny tyto testy musí být v pořádku před zápisem chovného psa do registru ALFA-Europe.

Test Prcd-PRA

Kromě DNA profilu a testu rodičovství pro kontrolu každého štěněte ve vrhu je v tomto okamžiku test prcd-PRA jediným DNA testem pro chovné psy. Chovatel musí tento test objednávat vždy před ALFA-Europe. Výsledky testu pak laboratoř odešle přímo na ALFA-Europe.

Vyšetření kyčelního a kolenního kloubu

Kyčelní dysplazie může být dědičná, ale může být také způsobena spousty vnějšími faktory, které mají negativní vliv na normální vývoj kyčelního kloubu. Když chovný pes dosáhne věku 1 roku, pes musí být zdravotně přezkoumán. Jsou pořízeny rentgenové snímky klubů a ty jsou vyhodnoceny veterinárním lékařem nebo týmem odborníků. Je vědecky dokázáno, že vývoj kyčlí je velice úzce spojen s kvalitní stravou. Proto kupující štěněte musí respektovat pokyny chovatele, který doporučí nejvhodnější stravu.

Kolenní dysplazie může být taktéž dědičná nebo může být způsobena vnějšími faktory. Hlavními vnějšími faktory je chůze po schodech ve velmi raném věku, seskakování z pohovky, hra s většími psy, příliš mnoho cvičení ve velmi mladém věku, klouzání po hladké podlaze apod.- to jsou všechno situace, kdy může dojít k poškození kyčelního nebo kolenního kloubu. Postupujte proto prosím podle pokynů chovatele.

Garance zdraví

Každý chovný pes musí každý 1 až 1,5 roku předložit nové zdravotní potvrzení. Toto veterinární osvědčení musí být opatřeno razítkem a podpisem veterinárního lékaře, který pravidelně kontroluje psy chovné stanice.