O nás

O nás

Už od mládí byl v naší rodině vždy nějaký pes. Většinou jsme si plemeno vybírali podle toho jak se nám pes líbil, nikdy podle charakteristiky nebo jeho vlastností. Díky tomu se v naší rodině prostřídala pěkná řádka plemen. Od hrubosrstého jezevčíka přes beagla, výmarského ohaře, labradorského retrívra… Vlastně jsme si pořád vybírali lovecká plemena a téměř vždy jsme řešili stejné-větší, či menší problémy s jejich výchovou a osobností. Poté co umřel poslední pes a nám se narodily děti, řekla jsem si, že už žádného psa domů nechci.

To mi vydrželo několik let, až do chvíle kdy jsme byli s rodinou na dovolené v Německu a ke mě přišel neuvěřitelně klidný a mazlivý pes podobný pudlovi. Hladila jsem si ho a okamžitě mě dostal svým klidem a vyrovnaností, který z něj vyzařoval i když na něj sahal cizí člověk a vyloženě si mé doteky užíval. Chvíli jsme se s manželem dohadovali, jaké je to plemeno, až jsem se nakonec jeho majitele zeptala. Odpověď labradoodle mě zmátla. Nikdy jsem o tomto plemeni neslyšela. V první chvíli jsem si pomyslela, že jsem asi špatně rozuměla, ale nedalo mi to a večer jsem si labradoodla našla na internetu. Jaké bylo mé překvapení, že toto plemeno opravdu existuje!

A tím začala moje vášeň a láska k australskému labradoodlovi. Samozřejmě jsem okamžitě změnila názor, že už žádného psa nechci, začala jsem hledat a studovat všechny informace o australském labradoodle a okamžitě jsem po něm zatoužila. I když v naší rodině naštěstí žádný alergik není, nelínavost srsti tohoto plemene pro mě byla dalším velkým bonusem. Bohužel jsem zjistila, že v České republice neexistuje žádná chovatelská stanice, kde bych se mohla na psa přijít podívat, načerpat informace a popřípadě si nějakého zamluvit. Dalším překvapením bylo, že v celé Evropě nebyl žádný pes k mání a čekací listiny u všech chovatelských stanic byly okolo roku. A tak mi nezbylo nic jiného než se do jednoho pořadníku zapsat.

Vybrala jsem si chovatelskou stanici v Polsku, kde jsem si pejska zarezervovala.

A tak přišla v srpnu 2013 do naší rodiny nádherná čokoládová Cashew. Okamžitě se stala součástí a miláčkem celé rodiny. A světe div se, i když jsme v té době měli hodně malé děti, žádné výchovné ani osobnostní problémy nenastaly. Prostě vklouzla mezi nás, jako by tam patřila odjakživa. Rodina byla opět kompletní

Stejně tak, jak jsem se kdysi seznámila s australským labradoodlem já, zastavovali mě na ulici lidé a ptali se co je to za plemeno a kde by si ho mohli pořídit. Takže pak už rychle následovalo rozhodnutí o druhé fence, tentokrát chovné a založení první české chovatelské stanice Shaggy Hearts Australian Labradoodle. Tak k nám v červenci 2015 přibyla aprikot fenka Shaggy a začalo nové dobrodružství…

Jsme malá rodinná chovatelská  stanice Shaggy Hearts Australian Labradoodle, která je pojmenovaná po naší první chovné fence a všichni psi žijí s námi doma nebo v náhradních rodinách. Specializujeme se na chov AES australského labradoodla a najdete nás kousek za Prahou.

Jsme rodina se dvěmi dcerami Elou a Sárou. Všichni milujeme zvířata a přírodu. Společně se dvěmi fenkami Shaggy a Spicy u nás žije i kočka Couvée, která k nám jednoho dne přišla, a už u nás zůstala. Porději do naší rodiny přibyl ještě pejsek Storm, který k nám přišl z Holanska a doplnil náš chovný program. Ostatní fenky, které jsou součástí našeho chovného programu, žijí ve skvělých milujících náhradních rodinách. Náhradní rodiny jsou našimi přáteli a jsme v častém kontaktu. Posledním  zvířecím členem naší rodiny, který bydlí v nedaleké stáji, je kůň Borodin Osadkowski, který je velkou vášní naší starší dcery Ely.