Náhradní rodina

Náhradní rodina

Každý pejsek či fenka potřebují dostatek lásky, pozornosti a času. Čím více je fenek a pejsků v chovatelské stanici, tím méně je možné se věnovat každému individuálně. Proto se zrodila myšlenka „náhradní rodiny“.

V praxi to znamená, že pejsek či fenka žije celý život ve své „náhradní rodině“ za předem dohodnutých podmínek. Chovatel zůstává jeho majitelem po dobu, kdy je pejsek či fenka v chovatelském programu chovatelské stanice. Po vyřazení z chovu je pejsek či fenka bezplatně převedena na „náhradní rodinu“ a zůstává s ní až do konce svého života.

V praxi to znamená úzkou spolupráci mezi chovatelem a „náhradní rodinou“. Pokud jste rodina, která žije v Praze a jejím okolí, toužíte po australském labradoodle a máte chuť se zapojit do našeho chovatelského programu, kontaktujte nás pro podrobné informace a osobní schůzku zde: http://australskylabradoodle.cz/kontakt/

V etickém kodexu ALFA Europe se každý chovatel zavazuje podporovat program „náhradních rodin“. Je to jedna z mnoha správných a korektních zásad, které ukládá organizace, jež byla založena v zájmu blaha a štěstí psa a správného vývoje plemene.